Druga część projektu obywatelskiego „DziałaMY” we współpracy ze Stowarzyszeniem CREO za nami!
Uczniowie klasy 5A wzięli udział w teleturnieju pt. „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o samorządzie lokalnym, ale boicie się zapytać”.
Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się m.in.:
🏛️ jak działa samorząd lokalny,
📋 czym zajmuje się urząd miasta i gminy,
🗳️ w jaki sposób mieszkańcy mogą wpływać na decyzje dotyczące swojej miejscowości,
🤝 dlaczego współpraca i aktywność obywatelska są tak ważne w lokalnej społeczności.
Nie zabrakło emocji, świetnej współpracy i dobrej zabawy!
Zajęcia poprowadził dr Krzysztof Mączka, socjolog z Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który w ciekawy i angażujący sposób przybliżył uczniom tematykę samorządu lokalnego oraz aktywności obywatelskiej.
Dziękujemy za inspirujące spotkanie i wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie.








