Zdrowa kanapka na podium!

Miło nam poinformować, że w ogólnopolskim konkursie kulinarnym „ZDROWA KANAPKA” w ramach projektu „Gotować każdy może” III miejsce zajęła Laura Kroczek, uczennica klasy 3b.
Jej zdrowa kanapka zachwyciła jury swoim wyglądem oraz pomysłowym i apetycznym wykonaniem.
Brawo Laura!
Wspaniała kreatywność, estetyka i kulinarna wyobraźnia.
Życzymy dalszych sukcesów i wielu inspiracji!

Międzynarodowa misja Astro Pi Mission Zero

Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Jerzy Zdrenka pomyślnie ukończył międzynarodową misję Astro Pi Mission Zero organizowaną przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA). W ramach projektu przygotował program komputerowy, który został uruchomiony na komputerze Astro Pi znajdującym się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Gratulujemy tego wyjątkowego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu pasji związanych z programowaniem i nauką!

Laureaci konkursów z etyki

W szkolnym konkursie z etyki dla klas I-III
„Misja – dobry uczynek!” zwyciężają:
1 miejsce – Antonina Franka
2 miejsce – Nina Rutkowska

W szkolnym konkursie dla klas IV-VI
Etyka, to ważne!”, zwyciężają:
1 miejsce – Zelda Plenzler
2 miejsce – Sonia Azarko i Oliwia Krasińska-Wiśniewska!

Dziękujemy za twórcze prace.
Gratulujemy zwycięzcom!

Triumf taneczny!

Z ogromną dumą informujemy, że nasza uczennica Zuzanna Paczkowska z klasy 2a wraz ze swoim zespołem zdobyła I miejsce (Złoty Aplauz) w kategorii Street Dance do lat 12 podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie!
Za tym sukcesem stoją talent, ciężka praca oraz trzy dni intensywnych prób i występów. Zuzia i jej zespół dali z siebie wszystko i osiągnęli wspaniały wynik!
Serdecznie gratulujemy Zuzi oraz całemu zespołowi i życzymy kolejnych sukcesów!

Prace konkursowe – ogólnopolski konkurs kulinarny „Zdrowa kanapka”

Z dumą prezentujemy konkursowe prace naszych uczniów: Macieja Andrzejewskiego (kl. 1a), Tadeusza Domagalskiego (kl. 1a), Fryderyka Barwinka (kl. 2a), Olimpii Kroczek (kl. 2a), Lilianny Pawlikowskiej (kl. 2b), Julii Rudowicz (kl. 3a), Daryny Vaskiny (kl. 3a), Heleny Domagalskiej (kl. 3b), Laury Kroczek (kl. 3b), którzy reprezentują SP89 w ogólnopolskim konkursie kulinarnym „Zdrowa kanapka” realizowanym w ramach ogólnopolskiego projektu „Gotować każdy może”.

Nasi uczniowie wykazali się nie tylko kreatywnością i talentem kulinarnym, ale także znajomością zasad zdrowego odżywiania. Przygotowane kanapki zachwycają kolorami, estetyką wykonania oraz bogactwem wartościowych składników.

Konkurs promuje zdrowy styl życia, rozwija zainteresowania kulinarne oraz uczy samodzielności w przygotowywaniu prostych i zdrowych posiłków.
Serdecznie gratulujemy zaangażowania i pomysłowości! Trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik w konkursie!

Lesen gehen…

W sobotę, 13 czerwca w Bibliotece Filologicznej Novum UAM odbył się finał XIV edycji Konkursu Pięknego Czytania „Lesen gehen…” dla uczniów szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego i powiatu wałeckiego. 20 finalistów wyłonionych spośród ponad setki uczestników zaprezentowało swoją interpretację wierszy niemieckich poetów.
W ścisłej czołówce znalazła się uczennica naszej szkoły – Daria Kinstler z klasy 8c. Daria zaprezentowała dwa wiersze: „Der Schmetterling ist in die Rose verliebt“ Heinicha Heinego oraz „Frau Igel” Nory Marquardt i otrzymała nagrodę specjalną Fundacji Literackiej „Jak podanie ręki”.
W konkursie startował także Filip Wysocki z klasy 8a, który został wyróżniony na etapie kwalifikacyjnym.
Gratulujemy!!!!

Wyniki szkolnego konkursu „Ekosierściuch”

Z przyjemnością podajemy wyniki konkursu „Ekosierściuch inaczej”, w którym tym razem bardzo trudno było wyłonić zwycięzców. Prace są tak piękne, że zdobią hol przy portierni do dziś.

I miejsce otrzymują Nina Rutkowska i Michalina Mosiężna – obie z klasy 2a
II miejsce Jagoda Klawe z klasy 2b
III miejsce Tymon Czajczyński z klasy 2b

Wyróżnienia otrzymują: Wiktor Wąchalski z klasy 1a, Jan Leszczyński z klasy 3a, Jagoda Muszyńska z klasy 2b oraz Antonina Frank z klasy 2a.

Wszystkim serdecznie gratulujemy pięknych prac i zapraszamy do udziału w Ekosierściuchu za rok!

Ogólnopolski Konkurs Zuch Roczny

Z przyjemnością informujemy, że laureatami konkursu Zuch Roczny z języka polskiego 2026 zostały:
Nina Rutkowska klasa 2a
Jagoda Muszyńska klasa 2b

Uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za udział. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Cyklu Powieściowym J. K. Rowling

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!

22 maja 2026 roku w naszej szkole odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Cyklu Powieściowym J. K. Rowling. Osiemdziesiątka Dziewiątka gościła 10 nauczycieli i niemal 30 uczniów z wielkopolskich szkół. Młodzi miłośnicy magii i czarodziejstwa doskonale poradzili sobie z arcytrudnym testem. Gratulujemy!

Oto zdobywcy najwyższych wyników:
Laureatka I stopnia:
Elżbieta Jakowczyk – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Orląt Lwowskich w Poznaniu

Laureaci II stopnia:
Maria Waligórska – Szkoła Podstawowa nr 89 im. K. K. Baczyńskiego w Poznaniu
Antonina Komer – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Orląt Lwowskich w Poznaniu

Finaliści:
Maciej Nowak – Szkoła Podstawowa nr 93 im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata
Anna Dittmajer – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Orląt Lwowskich w Poznaniu
Tymon Selke – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie
Olgierd Patora – Szkoła Podstawowa nr 23 im. gen. J. Bema w Poznaniu
Magdalena Sworowska – Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom konkursu, Organizatorom wcześniejszych etapów w szkołach oraz Nauczycielom, którzy w piątkowe popołudnie znaleźli czas, by przywieźć uczniów i pełnić nad nimi opiekę!

Dziękujemy za słowa uznania, liczne pozytywne komentarze i zapowiedzi przybycia w przyszłym roku!

Wyniki finału