DziałaMY! poprzez debatę

Drugie starcie Debaty Oksfordzkiej za nami!
Tym razem reprezentanci klasy 5a zmierzyli się z tezą: „Czy psy są lepsze od kotów?” Strona propozycji przekonywała, że psy wyróżniają się lojalnością, łatwością nawiązywania relacji z człowiekiem oraz aktywnym towarzyszeniem swoim opiekunom. Strona opozycji wskazywała natomiast na niezależność kotów, ich mniejsze wymagania oraz doskonałe przystosowanie do życia w warunkach domowych. Nie zabrakło mów otwierających, celnych argumentów, trafnych kontrargumentów oraz przekonujących podsumowań. Nad prawidłowym przebiegiem debaty czuwała Marszałek, p. Julia Kurek ze Stowarzyszenie CREO, dzięki któremu Osiemdziesiątka Dziewiątka realizuje program obywatelski „DziałaMY!”. Marszałek dbała o przestrzeganie zasad debaty oksfordzkiej oraz kulturę dyskusji.

Dziękujemy reprezentantom klasy 5a za zaangażowanie, kulturę debaty i wysoki poziom argumentacji. Gratulujemy obu stronom świetnego przygotowania oraz odwagi w prezentowaniu swoich stanowisk.
Do zobaczenia podczas kolejnego starcia debatantów!